200 портретів Кобзаря до 200-річчя Т.Г. Шевченка

Саме таку ідею втілити у життя задумав ветеран війни і праці Федір Гаврилович Кучер. Таке бажання він пояснює переконанням: портрет Тараса Шевченка повинен бути в кожній хаті та в кожній школі. Свою мрію Федір Гаврилович хоче втілити в життя до ювілею Кобзаря – 9 березня 2014 року. Активно реалізує її останні кілька років. Малярство називає справою для душі, а Шевченка – побратимом у мистецтві.

Його донька Оксана розповіла, що до Шевченка в їх родині зажди ставилися з особливою пошаною, пам’ятає ще з дитинства портрет, який висів у їхній домівці. Невелика квартира перетворилася на художню студію. Тут ніби присутній дух Кобзаря. Незважаючи на поважний вік (художнику 25 січня виповниться 91 рік) та стан здоров’я, він активно працює – малює і сам робить для портретів рамки. Готових уже більше ста, майже півсотні – в роботі. Федір Гаврилович малює їх по кілька десятків одночасно, виробивши своєрідний творчий конвеєр. Захоплення малювати Кобзаря поєдналося із докладним вивченням його біографії. У домашній бібліотеці є не лише Шевченкові твори, а й чимало книг про нього. Багато портретів Федір Кучер подарував редакціям газет, бібліотекам, музеям.
Федір Гаврилович родом з селянської родини, яка мешкала у селі В’язівок Городищенського району. Пережив голодомор і війну, був тяжко поранений. Він учасник бойових дій, інвалід війни, має урядові нагороди. Та передусім вважає себе патріотом. Федір Гаврилович гармонійна творча особистість – культпрацівник, художник, письменник, вміє грати на кількох музичних інструментах – скрипці, мандоліні та балалайці, гармошці та баяні.
Хист до малювання мав ще з дитинства. Свого часу при міському паркові організув художню майстерню. Поряд з малярством пише книжки. Побачили вже світ збірки віршів та гуморесок «Стрибок у гречку», «Чинодрали та крючкотвори» і «Суєта чамренних». Зараз завершує прозову книжку, чимало сюжетів автор узяв зі свого важкого життя.
Прагнення батька підтримують його діти. Син Олександр, як і батько, творча людина, гарно малює, знає гончарну справу. Донька працює в бібліотеці, як колись і її батько. Василь – приватний підприємець в Одесі. Федір Гаврилович гідний приклад патріотизму показує своїм онукам, а їх у дідуся четверо – Іван, Андрій, Антон і Анна.
Портрети Кобзаря Федір Кучер пише на ДВП олійними фарбами на цинковому білилі, покриває лаком та обрамлює. Ці роботи яскраві та позитивні. Автор має надію, що вони переживуть не одне століття.

Юлія ХАРЧЕНКО

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *