Ювілей Черкаської області об’єднав усі покоління черкащан

Відлік 60-річної історії наймолодшої в Україні Черкаської області розпочався 7 січня 1954 року, відколи Указ про її створення в складі Української Радянської Соціалістичної Республіки підписав Голова Президії Верховної Ради СРСР Климент Ворошилов.
До новоствореного регіону з центром у Черкасах увійшли три міста обласного підпорядкування – Черкаси, Сміла, Уманьі 30 районів Київської, Полтавської, Кіровоградської та Вінницької областей.

Свій 60-річний ювілей Черкаська область відзначила впродовж 7-9 січня святковими масовими заходами, вшануванням видатних громадян, що зробили внесок у розвиток Черкащини, та відкриттям музею Тараса Шевченка. Для привітання жителів краю, який є не тільки географічним центром України, а й її духовним осердям, 9 січня до Черкас прибув віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко. Серед почесних гостей – народні депутати України, Герої Соціалістичної Праці, Герої України, ветерани війни і праці, представники посольств, а також делегації сусідніх областей, зокрема Київської, Кіровоградської, Вінницької, Полтавської та Хмельницької.
В урочистостях взяла участь і делегація Сміли на чолі з міським головою Вадимом Решетняком. Розпочалося свято покладанням квітів до підніжжя пам’ятника Богдану Хмельницькому, уродженцю нашого краю. Голова ОДА Сергій Тулуб разом з Костянтином Грищенком вручили ключі від нових втомобілів «Daewoo» 42-м ветеранам Великої Вітчизняної війни, серед яких і смілянка Парасковія Шерстюк, яка працювала медсестрою у роки війни, а нині інвалід І групи. Отримати авто до Черкас приїхав її син Юрій.
Урочистості та святковий концерт відбулися в обласній філармонії. Під час зібрання віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко, голова обласної державної адміністрації Сергій Тулуб та голова обласної ради Валерій Черняк вручили 85 державних та обласних нагород людям, які прославили Черкащину і зробили вагомий внесок у її розвиток та процвітання. Серед смілян – Діна Осадча, керівник народного аматорського хору ветеранів війни і праці міського Будинку культури, удостоєна почесного звання «Заслужений працівник культури України». Почесною відзнакою «За заслуги перед Черкащиною» нагороджені депутати оласної ради – директор Смілянського природничо-математичного ліцею Софія Гнідая та директор державного підприємства «Смілянський лісгосп» Юрій Сегеда.
Віце-прем’єр-міністр Ук­раїни Костянтин Грищенко позитивно оцінив кроки черкаської влади на шляху до розбудови й процвітання області.
У ході урочистого зібрання Сергій Тулуб і Валерій Черняк вшанували і вручили ювілейні відзнаки попереднім керівникам області. Зокрема, на сцену запросили присутніх на святі Олександра Ружицького, Костянтина Ястреба, Анатолія Даниленка, Володимира Лук’янця, Вадима Льошенка та Олександра Черевка.
На завершення урочистого зібрання відбувся святковий концерт. Свій пісенний дарунок представили творчі колективи Черкащини та запрошені зірки естради Іван Попович, Петро Чорний та Наталя Бучинська.
Це свято об’єднало всі покоління черкащан, які протягом 60-річної історії області в різні епохи працювали над її здобутками.

З нагоди 60-річчя Черкаської області Президент України Віктор Янукович видав Указ про відзначення державними нагородами України працівників підприємств, установ та організацій нашого краю.

Серед відзначених – керівник народного аматорського хору ветеранів війни та праці Смілянського міського будинку культури Діна Іванівна ОСАДЧА.
За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний та культурно-освітній розвиток Черкаської області, вагомі трудові досягнення, високу професійну майстерність та з нагоди 60-річчя утворення Черкаської області указом Президента їй присвоєно звання «Заслужений працівник культури України».

За вагомі трудові здобутки, багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток області та з нагоди 60-річчя створення Черкаської області Почесною відзнакою «За заслуги перед Черкащиною» нагороджена Софія Анатоліївна ГНІДАЯ, директор Смілянського природничо-математичного ліцею

Вітаємо і бажаємо подальших творчих успіхів!

Наш кор.

no images were found

.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *