Ой смачна ж та калита

У дитячому садочку №12 «Ромашка» 13 грудня  цікаво і насичено провели жартівливу розвагу «Андріївські вечорниці», яка прилучила малят до народного гумору, традицій організації дозвілля українських дітлахів. Це свято на честь апостола Андрія, першого учня Ісуса Христа. У нашій країні дуже поважають цього святого, адже він бував і на наших землях і навіть провістив, що буде засновано Київ. Цього дня вітають з іменинами всіх чоловіків на ім’я Андрій, молодь збиралася на вечорниці, веселилася, галасувала, жартувала. У ніч на Андрія хлопцям дозволялось бешкетувати, і це єдина ніч у році, коли вибачали їм жарти. На Андрія обов’язково варили вареники й пекли калиту – хліб, схожий на сонце, адже взимку люди мало бачитимуть сонечко. Кусання калити – один із важливих обрядів цього свята. Підвішували коржик високо до стелі, щоб хлопчик міг вкусити калиту тільки тоді, як підстрибне. Окрім того, один кінець стрічки, довший, спускали вниз так, щоб можна було за нього смикнути, і тоді калита підстрибне вгору.

Під час розваги дорослі та діти з музикою, танцями, іграми брали участь у ритуальному дійстві, співали пісні, дівчатка ліпили вареники. А скільки радості та позитиву отримали глядачі! Наприкінці свята всіх вихованців пригостили духмяною калитою.

Такий цікавий захід зміг відбутися завдяки колективу однодумців – талановитих і творчих педагогів, турботливих помічників вихователів, майстерних кухарів, батьків і всіх працівників, і за це всім велике спасибі.

Анна ПАВЛЕНКО,

голова батьківського комітету

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *