За проведення ремонту доріг лише на папері, підприємця засудили до п’яти років в’язниці

За матеріалами СБ України до 5 років позбавлення волі засуджено мешканця Черкаської області, який привласнив державні кошти.

Набув чинності вирок Смілянського міськрайонного суду Черкаської області за кримінальною справою, яку порушила та розслідувала СБУ стосовно місцевого мешканця та начальника однієї з дистанцій електропостачання ДП “Одеська залізниця”.

Протягом 2008–2009 років 48–річний мешканець Сміли незаконно використавши печатку місцевого приватного підприємця та підробивши його підпис у документації, уклав низку угод з Державним підприємством “Одеська залізниця” на проведення ремонту проїжджих частин і підходів до залізничних переїздів кількох дистанцій колій.

Виконавши умови договору, правопорушник оформив фіктивні акти приймання виконаних робіт, де вказав неправдиві дані щодо їх обсягів та завищив вартість ремонтних робіт.

У результаті перевірки, ініційованої СБУ, встановлено, що діючи за такою протиправною схемою зловмисник встиг незаконно привласнити кошти державного підприємства у сумі понад 440 тисяч гривень.

У ході слідства співробітники СБ України встановили ще один факт протиправної діяльності з боку цього ж громадянина України.

Протягом 2007–2009 років, ця ж особа спільно з начальником однієї із дистанцій електропостачання держпідприємства, оформляли та надавали до ДП “Одеська залізниця” фіктивні документи щодо проведення ремонту асфальтного покриття Шевченківської дистанції електропостачання.

Насправді ремонтні роботи були виконані лише частково, а завищення їхньої вартості складає майже 200 тисяч гривень. У подальшому ці кошти було перераховано на рахунок виконавця, які він перевів у готівку та разом зі спільником привласнили.

Вироком суду мешканця Сміли визнано винним у вчинені злочинів, передбачених ч.4 ст.190, ч.2 ст.27 і ч.5 ст.191, ч.2 ст.27 і ч.2 ст.366, ч.2,3,4 ст.358 Кримінального кодексу України і призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на п’ять років з позбавленням права займати керівні посади в суб’єктах господарювання, які займаються будівельною діяльністю строком на два роки, а його спільника – начальника однієї із дистанцій електропостачання засуджено до п’яти років позбавлення волі з іспитовим терміном два роки за вчинення злочинів, передбачених ч.5 ст.191 та ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України.

Повідомляє прес–центр СБ України.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *