Наші аграрії посіли 13 місце

Здобутки та проблеми смілянських аграріїв днями обговорювали під час наради районного керівництва та сільськогосподарських товаровиробників регіону.

За словами головного спеціаліста управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Ольги Хоменко, хлібороби району в 2012 році працювали в непростих погодних умовах. Усіма категоріями господарств намолочено 113,4 тис. т. зернових і зернобобових культур – на 4900 т. менше проти 2011 року. Урожайність пшениці – 37, 3 ц/га, що більше проти 2011 року на 2,1 ц.

Водночас зібрали менший урожай кукурудзи на зерно, ячменю, гірше вродила й соя. З рослинництва район у цілому посів 13 місце в області.

Ольга Хоменко з занепокоєнням наголосила, що в структурі посівних площ цілої низки господарств соняшник займаєвід 19 до 30 %. Подекуди його розміщують протягом кількох років поспіль на одній і ті й же площі.

Голова ради сільськогосподарських товаровиробників Смілянського району Микола Половинка зауважив, що деякі керівники сільськогосподарських підприємств занадто захопилися вирощуванням ріпаку (порівняно з 2011 роком його виробництво зросло у 2,3 раза; валовий збір становить 4,6 тис. т.), забуваючи при цьому про пшеницю, ячмінь, сою та інші культури.

Обговорюючи перспективи розвитку рослинництва у поточному році, фахівці відзначили, що цьогорічні посіви озимої пшениці склали 7,6 тис. га. Своєчасно посіяно інші озимі та проведено внесення 3 тис. т. мінеральних, а підзяблеву оранку – 24,6 тис. т. органічних добрив.

Діловий регіон

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *