Комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати працюватиме щопонеділка

23 січня заступник голови ОДА Анатолій Безверхній провів засідання тимчасової комісії облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Не зважаючи на вжиті прокуратурою області, територіальною державною інспекцією з питань праці в області, міськвиконкомами і райдержадміністраціями заходи, на 1 січня нинішнього року заборгованість з виплати заробітної плати зросла більш як на 3 млн. грн.  і становить 15,3 млн. грн.

Зокрема, на трьох економічно активних підприємствах державної форми власності заборгованість із виплати заробітної плати становить 436,9 тис.грн. (6,4 % боргу на економічно активних підприємствах), на п’яти підприємствах комунальної форми власності – 1,9 млн. грн. (27,5 %). Майже 34% боргу на економічно активних підприємствах припадає на підприємства державної та комунальної форми власності.

В грудні виникла заборгованість на дочірньому підприємстві «Черкаський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України»(враховуючи районні філії) в сумі 3,1 млн.грн. (45,6 % боргу на економічно активних підприємствах).

Найбільшим боржником є місто Черкаси, в якому загальна заборгованість із виплати заробітної плати на 18.01.2013 становила 7,4 млн.грн. (49% боргу).

Проблемними серед економічно активних підприємств міста залишаються комунальні підприємства: «Аеропорт Черкаси» (1,6 млн. грн.), «Черкасиелектротранс»(122 тис. грн.) та КП «Черкасижитлосервіс»(58 тис.грн.), а серед підприємств-банкрутів – ЗАТ «Рось» (2,1 млн. грн.).

У Черкаському районі на підприємстві-банкруті ЗАТ «Черкаський агротепличний комбінат» заборгованість з 01.01.2012  збільшилася на 1,8 млн.грн. і на 18.01.2013 року становила 2,6 млн. грн., або майже 31 відсоток боргу підприємств-банкрутів.

Поміж боржників: ДП «Український державний науково-дослідний і проектний інститут легкої промисловості» (258,5 тис.грн.),  КП «Облпаливо» (58,5 тис.грн.), ПАТ «Обласна фірма «Медтехніка» (49,4 тис.грн.), КП «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» (39,2 тис.грн.), ДП «Іваньківський спиртовий завод» Маньківського району із сумою боргу 110,4 тис.грн., яке нині увійшло як структурний підрозділ до державного концерну «Укрспирт».

Ситуація, що склалася із виплатою заборгованості із виплати заробітної плати, не влаштовує ні обласну владу, ні, безпосередньо,  працівників тих підприємств, керівники яких не забезпечили своєчасну виплату зароблених громадянами коштів, тим самим порушивши їхні права. Як зазначив Анатолій Безверхній, це питання слухатиметься на одній із найближчих сесій обласної ради. Адже обов’язок органів влади – захищати інтереси громадян.

Віднині ж комісія облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати працюватиме щопонеділка.

Тож питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати залишається на контролі органів влади.

Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *