Черкащина збирає найбільше зерна

Черкащина лідирує за врожайністю ранніх зернових та зернобобових культур. Як повідомив під час селекторної наради та засідання міжвідомчого штабу з питань координації збиральних робіт заступник Міністра аграрної політики Валерій Давиденко, врожайність у Черкаській області на сьогодні становить понад 42 ц/га. Водночас середня урожайність в Україні становить 25,3 ц/га. На 4 центнери менше від Черкаської збирають з гектара у Київській та Полтавській областях, понад 30 ц/га – у Сумській, Харківській та Вінницькій, – повідомляють у прес-службі Черкаської ОДА.

Як наголосив заступник Валерій Давиденко, жнива в Україні увійшли в найбільш активну стадію, вже зібрано близько 40% ранніх зернових та зернобобових культур. 5 областей: Одеська, Миколаївська, Дніпропетровська, Запорізька та Харківська намолотили по мільйону тонн зерна. Благодатними для активного проведення жнив нині і в найближчий тиждень є й погодні умови. За наданими з регіонів прогнозами урожайності, вітчизняні аграрії зберуть до 54 мільйони тонн зерна, що на 18% більше, ніж торік, зокрема, очікується до 20 мільйонів тонн пшениці та близько 600 тисяч тонн жита.

Василь Давиденко наголосив на необхідності проведення жнив в оптимальні строки. Аграрії мають для цього все необхідне, зокрема, в матеріально-технічному плані. Скажімо, до збирання зернових буде залучено понад 56 тисяч зернозбиральних комбайнів. За потреби частина техніки із південних регіонів буде поступово переміщуватися в центральні та північні. Загалом, вже зібрано понад 10 мільйонів тонн зерна нового врожаю.

Джерело: Діловий регіон

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *