ШАХИ І ТУРНІК – КРАЩЕ, НІЖ НАРКОТИКИ

Відкритий чемпіонат Сміли зі швидких шахів зібрав понад п’ятдесят учасників з Києва, Одеси, Корсуня-Шевченківського, Золотоноші, Умані та інших міст. Зважаючи на таке представництво, турнір мав статус всеукраїнського.

Високого рейтингу додали турніру 18 кандидатів у майстри спорту, два міжнародних майстри. Загалом учасники здолали дев’ять турів. Заключні чотири відбулися 14-15 вересня в ресторані «Маяк». Організатори висловили щире задоволення від масової участі дітей, яких було близько двадцяти. Попри деякі сумніви маститих шахістів щодо рівня підготовки наймолодших учасників, декілька юних шахістів пробилися у двадцятку кращих – це вихованці Черкас і Кам’янки, і показали, що в нашому регіоні зростає достойна зміна. Варто зазначити, що це вже п’ятий турнір зі швидких шахів. Щоразу такі змагання приурочені до міських та державних свят.
На нинішній чемпіонат завітали перший заступник міського голови Михайло Коваленко та заступник міського голови Петро Некоз. Вони привітали учасників від міського голови, депутатів, виконавчого комітету та засвідчили всіляку підтримку міською владою подібних заходів. Більше того, зазначили, що ці змагання започатковують турнір на Кубок міського голови. Він відбуватиметься щороку в День міста і стане традиційним. Міський голова Вадим Решетняк є спонсором нинішнього чемпіонату, а першим володарем Кубка, підкріпленого грошовою винагородою, вже став кандидат у майстри спорту Віктор Романчук.
Окрім всього, завдяки цим змаганням організатори разом з обласною федерацією шахів розпочинають у регіоні громадський рух «Шахи – дітям». Як зазначив Сергій Таран, керівник ПрАТ «Сміла-Агропромсервіс», у нашому регіоні буде відкрито кілька шахових шкіл, зокрема і в Смілі, адже є багато охочих їх відвідувати, є кандидати в майстри спорту, які можуть передавати свій досвід молодшим, а вести ці школи готовий Вадим Братцев.
Про історію, сьогодення та перспективи розвитку шахів у Смілі поділилися думками та планами керівники міського та обласного клубів, інші гості. Усі, хто гуртується навколо цієї хорошої справи, переконані, що шахи і турнік – краще, ніж наркотики, тому налаштовані активно розвивати такий вид спорту, як шахи, і вважають це перспективним напрямком роботи з дітьми та молоддю. Усі висловили побажання продовжувати шахові змагання і надалі. Наступний турнір смілянського шахового клубу передбачається провести у грудні.
Головний спонсор змагань – Олексій Процідило, голова наглядової ради ПрАТ «Сміла-Агропромсервіс», спонсори – керівники ТОВ «Еліта» і ТОВ «Маяк».

Юлія ХАРЧЕНКО

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *