Забезпечити доступ кожної дитини до дошкільної освіти

Нові соціальні ініціативи Президента України спрямовані на майбутнє дітей. Особлива увага Глави Держави приділяється розширенню мережі дошкільних навчальних закладів, що дасть можливість забезпечити місцями 85% дошкільнят та відповідатиме європейським стандартам. Розвиток дошкільної освіти сприятиме соціалізації дітей, їх повноцінній підготовці до навчання у школі, а також надасть батькам можливість реалізувати своє право на працю.

Отримання якісної дошкільної освіти – це один з ключових елементів соціалізації дитини. Завдання влади – забезпечити гарантований доступ українських дітей у дитсадки. Це можливо у разі створення нових дошкільних установ, відкриття додаткових груп в існуючих установах, повернення в систему дошкільної освіти будівель дитсадків, які використовуються не за призначенням.

• З 2010 року Урядом України створено 223 тис. місць у дошкільних навчальних закладах, що на 18% збільшило кількість дітей у дитячих садках. Всього з 1 січня 2010 року було створено понад 1400 дошкільних навчальних закладів. Крім того, за цей період у функціонуючих навчальних закладах відкрито більше 3800 нових груп. Робота з розширення мережі дитячих садків у країні триває, і, як результат, – рівень охоплення дітей дошкільними навчальними закладами в Україні за останні три роки зріс майже на 8%• Цього року за планом буде створено 60 тисяч нових місць у дошкільних навчальних закладах, зокрема, за 7 місяців цього року вже створено 17 тисяч. Всього, за 2013-2014 рр. буде створено 100 тис. місць у дитячих садках.

• Мережа закладів системи дошкільної освіти в цілому відповідає потребам населення Черкаської області. Сьогодні функціонує 692 дошкільні навчальні заклади, з них – 180 у містах та 512 у сільській місцевості; у тому числі 247 навчально-виховних комплексів (у містах – 8, селах – 239), у яких виховується 43835 дітей, що на 3189 дітей більше ніж у минулому році.

Протягом трьох останніх років в області відкрито 20 дошкільних навчальних закладів. А до кінця року планується відкрити та відновити ще чотири та створити один приватний. Тоді як у 2009 році не було відрито жодного садочка.

У І півріччі 2013 року в селі Красносілля Чигиринського району відкрито дошкільний навчальни й заклад «Берізка» для 17 дітей. На базі функціонуючих дошкільних навчальних закладів області додатково відкрито 37 груп для 570 дітей.

Усіма формами дошкільної освіти охоплено 97,7 % дітей віком від 3 до 6 (7) років, що на 4% більше, ніж у винулому році. Діти п’ятирічного віку охоплені дошкільною освітою стовідсотково.

• Продовжується робота щодо оснащення дошкільних навчальних закладів комп’ютерною технікою. Так, сьогодні заклади забезпечені 467 комп’ютерами (у 2012 році – 251), підключено до мережі Інтернет 367 дошкільних навчальних заклади (у 2012 році – 980).

• Для забезпечення права на якісну освіту дітей з особливими потребами в області функціонує 2 санаторні дошкільні навчальні заклади для дітей з латентною туберкульозною інфекцією (м. Черкаси та Умань), 8 закладів спеціального (м. Черкаси) та 36 – комбінованого типу. Всього у зазначених закладах виховуються, проходять реабілітацію та корекцію фізичного розвитку 2248 дітей. На базі дошкільних навчальних закладів спеціального типу працюють консультативні пункти для батьків, які виховують дітей з порушеннями мовлення, опорно-рухового апарату, розумового розвитку, зору.

У дошкільних навчальних закладах області навчається та виховується 247 дітей-інвалідів. Організація навчально-виховного процесу в групах, де виховуються діти з особливими потребами, відбувається з урахуванням індивідуальних особливостей їхнього психофізичного розвитку та відповідних рекомендацій лікарів.

• Дошкільний навчальний заклад № 89 «Віночок» Черкаської міської ради, за результатами Всеукраїнського огляду кращих відеоматеріалів про здоров’язбережувальні технології, що впроваджуються у дошкільних

навчальних закладах, посів друге місце серед інших областей України.

• Відповідно до Указу Президента України «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості», з метою виявлення та підтримки талановитих і обдарованих дітей дошкільного віку, протягом квітня-травня проведено І (міський, районний) та ІІ (обласний) етапи Всеукраїнського фестивалю дитячої творчості «Сузір’я талановитих дошкільнят».

• Продовжується робота щодо виконання Обласної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року. Так, у закладах уже проведені капітальні та косметичні ремонти, оновлений твердий і м’який інвентар, придбані сучасні дитячі меблі, модулі.

• Ще одним напрямком у розвитку дошкільної освіти є створення електронної системи запису в дитячі сади. Це – можливість для батьків записати свою дитину в чергу на вступ у дошкільний заклад через Інтернет. Єдина база даних дозволить більш ефективно контролювати кількість дітей, які перебувають у черзі .

Т.в.о. директора Департаменту Ю. Стопхай

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *