22 вересня – початок визволення Черкаської області від німецько-фашистських загарбників

На виконання соціальних ініціатив Глави Держави, Указу Президента України від 19.10.2012 №604/2012 «Про заходи у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років»; Постанови Верховної Ради України від 21 травня 2013 № 299-VII “Про відзначення 70-річчя звільнення України Червоною Армією від фашистських загарбників”; Розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 травня 2013 № 360-р “Про затвердження плану заходів на 2013-2015 роки з підготовки і відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років”; наказу Міністерства культури України від 08.04.2013 № 286 “Про підготовку і відзначення заходів 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років”; розпорядження Черкаської обласної державної адміністрації від 14.05.2013 № 129 “Про підготовку і відзначення 70-ї річниці визволення області, України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років” обласною владою на Черкащині проведено цілу низку заходів щодо соціального захисту населення і медичного обслуговування ветеранів, гідного вшанування пам’яті воїнів Великої Вітчизняної війни.

Пріоритетним завданням нинішньої влади стало створення належного соціального захисту та забезпечення відповідних побутових умов для комфортного життя ветеранів, яких сьогодні в області є 56 тис, серед них – майже 7 тис учасників бойових дій, 5 тис інвалідів війни та 9 тис членів сімей загиблих у війні.

від автівок отримали 54 ветерани. Майже 3 тис. були забезпечені санаторно-курортним лікуванням. Понад 2 тис. ветеранів отримали засоби реабілітації. Для 61-ї тисячі ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань збільшено розмір щорічної разової грошової допомоги до Дня Перемоги на суму 28,5 млн. грн (у 2012 виплачено 26 млн. грн, а в 2009 році ця сума становила лише 13,1 млн. грн.).

Відповідно до соціальних ініціатив Президента України В. Ф. Януковича вперше за останні роки, за рахунок державної програми забезпечення житлом, ветеранам Черкащини виділено 8 квартир. Цьогоріч на зазначені потреби також виділено кошти, наразі проводиться процедура щодо закупівлі пільгового житла.

За сприяння голови облдержадміністрації С.Б. Тулуба 2 ветерани отримали житло за рахунок благодійного фонду „За майбутнє Черкащини”.

Територіальні центри соціального обслуговування надають послуги для понад 23 тис. ветеранів війни.

Значну підтримку надано інтернатним закладам області, в яких проживає 135 ветеранів війни.

За рахунок соціальних угод із сільгоспвиробниками цьогоріч цим закладам вже надано благодійна допомога на суму понад 800 тис. грн.

Головою облдержадміністрації С.Б. Тулубом в області започатковано добру традицію до пам’ятних дат вшановувати ветеранів врученням подарунків, матеріальної та грошової допомог.

Довідково: всього з початку року продуктових наборів вручено 5 307 особам на суму 367,42 тис. грн., грошову допомогу – 3 966 особам на суму 508,5 тис. грн, шефську допомогу отримали більше 500 осіб на суму 89 тис. грн., проведено святкові обіди.

На фінансування пільг з оплати житлово-комунальних послуг, послуг зв’язку, придбання твердого палива та ін. пільг з державного бюджету області спрямовано майже 236,0 млн. грн., обсяг асигнувань цьогоріч перевищив минулорічну суму майже на 10 млн.

З початку року передбачені законодавчими змінами пільги для інвалідів війни І групи, поширено на учасників бойових дій, інвалідів ІІ-ІІІ груп Великої Вітчизняної війни, яким виповнилось 85 років.

Закон передбачає підвищення пенсій залежно від категорії – на 25, 20, 10 відсотків від прожиткового мінімуму, тобто на 224,0; 179,0 та 89,0 грн.

Серед інших ключових пільг – стовідсоткове зменшення комунальних платежів для цих категорій ветеранів, їх безкоштовний проїзд один раз на рік на залізничному транспорті, збільшення виплат, передбачених у зв’язку зі святкуванням 9 Травня тощо.

В області вжито всіх заходів, щоб із 1 січня ветерани війни згаданих категорій своєчасно та в повному обсязі отримали належні їм соціальні гарантії.

З червня ці гарантії мають змогу отримати також учасники бойових дій з Японією.

Завдяки реалізації у 2012 році соціальних ініціатив Президента України В. Ф. Януковича вдвічі збільшено разову грошову допомогу до Дня Перемоги інвалідам війни. У 2013 році збільшену у середньому на 10% допомогу отримали понад 53 тисячі ветеранів війни та членів сімей загиблих ветеранів на загальну суму майже 29 млн. грн.

На проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій і інвалідів війни з обласного бюджету у 2013 році виділено понад 1 млн. грн.

Сьогодні на Черкащині успішно реалізовується обласна комплексна програма “Турбота” на 2009 – 2013 роки, яка охоплює потреби ветеранів війни та праці, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян.

На її виконання з різних джерел фінансування у 2012 році витрачено понад 36,0 млн.грн., та вже за І півріччя 2013 року – майже 22,0 млн. грн.

В усіх управліннях соціального захисту діють громадські приймальні та телефонні „гарячі лінії”. Для здійснення виїзного обслуговування за окремими графіками працюють „мобільні соціальні офіси”, якими проводиться прийом безпосередньо за місцем проживання.

Задля максимальної зручності громадян в області затверджено перелік адміністративних послуг, які будуть надаватися центрами адміністративних послуг, а також через засоби поштового зв’язку.

Для визначення першочергових потреб ветеранів Великої Вітчизняної війни, жертв нацистських переслідувань та сімей загиблих воїнів Мінсоцполітики розроблено Соціальний паспорт ветерана, завдяки якому кожен ветеран зможе отримати саме ту допомогу, якої він на даний час потребує.

Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації, районними та міськими управліннями посилено увагу до надання фінансової, організаційної, інформаційної та правової підтримки громадським організаціям ветеранів.

Зокрема, за сприяння голови облдержадміністрації С.Б. Тулуба на фінансову підтримку обласної громадської організації ветеранів цьогоріч спрямовано 140 тис. грн.

На сьогодні вже профінансовано понад 86 тис. грн. До кінця року обласна організація ветеранів отримає всю суму передбачених коштів.

Відповідна підтримка статутної діяльності громадських організацій ветеранів здійснюється на рівні міст та районів області.

Обласна влада і надалі підтримуватиме ветеранів війни, виконуючи завдання державної політики, яку проводить Президент та Уряд України.

Одним із першочергових завдань влади є надання якісної медичної допомоги ветеранам Великої Вітчизняної війни.

З метою підготовки відзначення 70-ї річниці визволення області, України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років Департаментом охорони здоров’я обласної державної адміністрації проведено цілий комплекс заходів.

Так, за сприяння голови обласної державної адміністрації Сергія Тулуба, для пільгового забезпечення медичною допомогою жителів області у тому числі і ветеранів війни обласною радою додатково виділено для галузі охорони здоров’я понад 1 млн. грн.

Щорічно в лікувально-профілактичних закладах області проводиться комплексний медичний огляд ветеранів Великої Вітчизняної війни. Для контролю за проведеною диспансеризацією, станом здоров’я та для розробки заходів щодо оздоровлення ветеранів війни в області впроваджено та введено в дію Реєстр ветеранів війни.

Довідково: у лікувально-профілактичних закладах області на диспансерному обліку перебуває 51 тис. 132 ветерана війни у тому числі:

* інвалідів війни – 4 687,

* учасників бойових дій – 6 597,

* учасників війни – 34 225;

* осіб, прирівняних за пільгами до них – 5 623,

А також понад 133 тис. дітей війни та 104 особи, на яких поширюється дія закону України «Про жертви нацистських переслідувань».

Станом на 01.09.2013 лікарями ЛПЗ області проведено повний комплексний медичний огляд 89% ветеранів війни та частковий – 11%.

За результатами проведених оглядів забезпечується амбулаторне, стаціонарне, санаторно-курортне оздоровлення та протезування ветеранів війни області.

З метою забезпечення ветеранів війни стаціонарною допомогою створена мережа спеціалізованих ліжок (ветеранські палати) у лікувально-профілактичних закладах області на 702 ліжка (у тому числі госпіталь – 250). У відділеннях міських та районних лікувальних закладів для інвалідів війни виділені окремі палати поліпшеної комфортності, переважно одно- та двомістні. Всього таких палат – 273.

В умовах стаціонарів лікувальних закладів області отримали лікування протягом року – близько 12 тис. ветеранів війни. У тому числі в обласному госпіталі для інвалідів війни проліковано протягом 2013 року 3091 ветерана війни.

Особлива увага приділяється наданню стаціонарного лікування інвалідам війни. Так, з 4 687 осіб отримали стаціонарне лікування 3 960 осіб (33%).

Особлива увага приділяється пільговому протезуванню ветеранів війни.

Так, у 2013 році із 561 особи, що підлягала на 01.01.2013 слухопротезуванню, забезпечено слуховими апаратами 330 осіб з числа пільгових категорій населення на суму 523,2 тис. грн., з них – 157 ветеранів війни (на суму – 212,1 тис. грн.).

На закупівлю слухових апаратів з обласного бюджету виділено 700 тис. грн.

На початок року 1 174 особи потребували проведення зубопротезування. За 8 місяців 2013 року запротезовано 685 ветеранів війни (на загальну суму – 447,1 тис. грн).

Також проводиться робота щодо забезпечення ветеранів війни дороговартісним лікуванням в умовах обласного кардіологічного центру – електрокардіостимуляторами та штучними кришталиками і ендопротезуванням суглобів в умовах обласної лікарні. Всі ветерани війни, що потребують вказаного лікування, отримують його за бюджетні кошти позачергово.

Так, протягом 2013 року усі ветерани війни, що потребували забезпечено електрокардіостимуляторами на загальну суму 106,0 тис. грн. та 40 ветеранів війни – штучними кришталиками на суму 13 тис. грн., а також 2 ветеранам війни проведено ендопротезування кульшових суглобів на суму майже 44 тис. грн.

Керівниками лікувальних установ вживаються активні заходи щодо створення належних умов для перебування ветеранів у палатах для інвалідів війни підпорядкованих лікувальних закладів. Палати оснащуються холодильниками, телевізорами, радіоприймачами.

Над палатами для ветеранів війни закладів охорони здоров’я запроваджено шефство благодійних організацій, обласної організації Товариства Червоного Хреста, депутатів обласної ради та народних депутатів України.

Значна увага приділяється в області патріотичному вихованню молодого покоління.

З цією метою проводиться активна пошукова робота серед школярів.

Так, завдяки пошуковій роботі слідопитів клубу «Пошук» Бабанської ЗОШ Уманського району встановлено факт загибелі під час Великої Вітчизняної війни цілої дивізії.

Цікавою є дослідницька робота туристсько-краєзнавчого клубу “ВІК” Канівського районного Будинку школярів та юнацтва на базі Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Канівської районної ради. Під час дослідницької роботи членам клубу вдалося встановити імена 59 воїнів Радянської Армії, які загинули на території сіл Литвинець та Ковалі Канівського району. Учні зібрали біографічні відомості та створили базу цих загиблих воїнів, розшукали та встановили зв’язки з 5 родинами полеглих воїнів.

Результатом ефективної пошукової роботи є змістовні експозиції та колекції історичних й архівних пам’яток, розміщених у шкільних музеях Бойової та Трудової Слави. Станом на 01.09.2013 в області функціонує 183 офіційно зареєстровані шкільні музеї, 60 з яких історичного профілю. Вони мають значні фондові колекції, змістовні експозиції, на їх базі проводиться робота щодо залучення учнівської молоді до вивчення та збереження історико-культурної спадщини українського народу.

Таку роботу якісно організовано у навчальних закладах Городищенського, Канівського, Уманського, Кам’янського, Корсунь-Шевченківського, Золотоніського районів та м. Черкас. У місті Черкаси діє 5 музеїв історичного профілю та 6 військово-історичного напрямку. Особливо варто відзначити «Зразковий музей» при Черкаській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №27 Черкаської міської ради, фонди якого становлять 4 558 експонатів.

Змістовні, естетично оформлені експозиції, які є відображенням значної пошукової роботи учнів навчальних закладів Городищенського району, розміщені в музеї Бойової Слави Городищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, кімнаті Бойової Слави Мліївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 та кімнаті Бойової Слави Городищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3.

У загальноосвітніх навчальних закладах області діють 1112 волонтерських загонів, які об’єднують 13 998 учнів. Їх основними завданнями є допомога людям похилого віку, інвалідам, ветеранам війни, праці, організація пошукової роботи, впорядкування братських могил, пам’ятників загиблих солдат, Обелісків Слави. У квітні – травні поточного року у навчальних закладах проведено акції милосердя «Домашні справи ветеранів», «Подарунок бабусі, дідусеві», «Ветеран живе поруч», «До солдатських могил». Відбулися тематичні уроки мужності, бесіди, зустрічі з ветеранами та учасниками Великої Вітчизняної війни, конкурси військово-патріотичної пісні тощо.

В закладах культури районів та міст області проведено майже 3 тисячі культурно-мистецьких заходів.

На виконання доручення голови облдержадміністрації проводиться поновлення музейних експозицій в музеях обласного та районного значення.

З фондів комунального підприємства «Черкасиоблкіно» на військово-патріотичну тематику проведено безкоштовно 140 кіносеансів, на яких демонструвалися художні та документально-хронікальні стрічки про Другу світову війну.

На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, минулого року було прийнято рішення про створення в області Громадської ради з питань розвитку та підтримки волонтерського руху на Черкащині.

Цього року, за ініціативи обласної організації ветеранів, утворено благодійний фонд «Велика Перемога і Черкащина», покликаний надавати цільову допомогу ветеранам для розв’язання їх соціально-економічних і побутових проблем, сприяти розвитку аматорської діяльності ветеранських хорів та підтримувати художню самодіяльність людей похилого віку, організовувати екскурсії для ветеранів місцями бойової та партизанської слави.

 Т.в.о. директора Департаменту Ю. Стопхай

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *