Покрова по-козацьки

Весело та смачно відзначили сміляни Покрову, храмове свято у місті, та День козацтва, яке традиційно проходить під гаслом: «Єднаймося друзі, бо ми того варті!» Як завжди, гостинно зустрічав гостей парк культури та відпочинку. Міська влада потурбувалася, щоб цього року загальноміське свято відбулося ще краще, гучніше та веселіше, ніж будь-коли. Верхня частина парку милувала новими ліхтарями, а у нижньому на зеленому килимі розташувалися ошатні курені мікрорайонів – Загреблі, Великої та Малої Яблунівки, свої курені збудували квартальні комітети та освітяни. Підготувалися до Покрови на славу, чого лише не було на столах – вареники, гречаники, пиріжки зі справжньої печі, пампушки та багато іншого. Традиційно кожен курінь представив себе творчим виступом та демонстрував усю красу народних звичаїв. А поряд запашним ароматом вабили казани з «борщем від шефа», а точніше, від депутатаів міської ради Володимира Супруна та Романа Уколова, який, власне, і частував усіх присутніх. Страва стала до смаку кожному.

Активну участь у святі взяли керівники міста та району – міський голова Вадим Решетняк, його заступники Петро Некоз та Олександр Головченко, голова райдержадміністрації Василь Бугаєнко, депутати міської ради. Керуючий справами-заступник міського голови Олександр Головченко від імені міської влади привітав усіх, а представникам кожного куреня вручив Подяки та подарунки від міського голови. Адже саме завдяки заповзятим господарям свято було сповнене радості та гарного настрою.

Відзначати Покрову у парку для багатьох смілян – традиція, але є й такі, хто прийшов сюди вперше. Та цьогорічне свято оцінили високо.

– Ми з сім’єю вирішили змінити традицію відзначати Покрову вдома, а відсвяткувати її в парку, – розповідає Михайло Данилюк. – Приємно вражений, що тут так добре все влаштовано, так по-справжньому, по-українськи. Тож від імені своєї сім’ї та себе особисто хочу подякувати керівникам нашого міста за це свято.

– Зустрічати Покрову тут, в парку, для мене традиція, взагалі люблю це свято, навіть брала в ньому участь від імені будинку культури ім. Т. Шевченка, а в цьому році свято ще й смачне – з кашею та борщем. Дякую організаторам за чудовий захід, – ділиться враженнями Клавдія Пасісніченко, молода мама.

– Щороку на Покрову буваю тут. В парку зустрічати свято набагато краще та й внучці тут цікавіше – все таке колоритне, гарне – розказує Олена Павлівна, пенсіонерка, – взагалі люблю свята, які влаштовують тут, в парку. Думаю, варто висловити велику подяку не лише організаторам, а й «господині» нашого парку Наталії Ястребовій. Відчувається, що саме вона та її колектив багато зробили для того, щоб свято було таким чудовим.

Оплесками зустрічали присутні пісенні вітання козацького гурту «Заграва», ансамблю «Родовід», сотні імені Василя Бурки. А на завершення – яскраві інсталяції від черкаського театру вогню «Сварожичі». Традиційно прикрашали паркову алею виставки народних умільців – вишиті картини, вироби зі стрічок, декоративні свічки та чудові іграшки, які своїм розмаїттям  вплелися у народне свято – цікаве та радісно.

Наш кор.

no images were found

.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *