Міжнародний культурно-освітній проект

У грудні 17 учнів та 8 учителів нашої школи взяли участь у міжнародному культурно-освітньому проекті, програмою якого було передбачено відвідування ряду європейських міст.

Мета візиту – ознайомлення з мовою та культурою країн Європи, історією виникнення Європейського Союзу, здобутками європейської демократії, ознайомлення з можливістю та умовами навчання у вищих навчальних закладах країн Європи, отримання початкових навичок володіння польською мовою, розширення світогляду юних громадян, формування активної громадянської позиції, спрямованої на встановлення в Україні європейських стандартів життя, навчання та праці.
Маршрут візиту: Львів – Ополє – Дрезден – Париж – Прага – Ополє – Краків – Львів. Учасниками програми з обох сторін були учні віком 15-17 років, молодь, особи, що їх супроводжували, та батьки, працівники освіти, члени громадських організацій, громадських рад, шкільних Європейських клубів. Усі учасники забезпечувалися наданням консультацій, пов’язаних з участю у проекті, а в підсумку отримали сертифікати міжнародного зразка.
Цікаво та насичено провели ми ці 8 днів. Крім того, уклали угоду про співпрацю з вищою школою адміністрації в Ополє. Наші учні зацікавилися умовами навчання в країнах Європи, ознайомилися з історичними пам’ятками, побувавши в Дрездені (знаменита картинна галерея, музей фізики і математики, музей фарфору) та гуляючи різдвяними вуличками міста. Незабутньою була для нас подорож до Парижа: Ейфелева вежа, Лувр, собор Паризької богоматері. Старовинне місто Прага зачарувало нас своїми затишними вулицями, якими можна гуляти, не спостерігаючи за часом, Карловим мостом, на якому можна загадати чотири бажання, які обов’язково здійсняться.
Відвідування музейного комплексу Аушвіц–Біркенау (Освенцім) спонукало всіх членів нашої делегації поринути в ті страшні роки 1941-1945, коли мільйони людей було знищено, відчути подих історії, доторкнутися до її реальних сторінок.
Краків – не менш цікаве місто, яке вразило нас своє старовинною архітектурою, соборами, парками, затишними вуличками та ошатними будинками, і нам стало зрозумілим, чому саме Краків був столицею Польщі.
Тож бажаю всім, щоб ваші мрії здійснилися і щоб для кожного українця Європа стала досяжною і відкрила перед нами саме той світ, до якого прагне сучасна молодь. А ми будемо продовжувати міжнародну проектну діяльність, вивчати іноземні мови, культуру та традиції країн Європи.

Олександра
ГАРАЩЕНКО,
юнкор прес-центру
школи №3-колегіуму,
учасниця проекту

На фото: учасники міжнародного проекту.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *