КОНФЛІКТ В ОСББ «ДОВІРА». Майже детективна історія

Довіра

Приводом для хвилювання стали завищені нарахування по теплу за квітневі дні, коли на дворі стояла весняна погода. Загалом більше 550 квартир отримали платіжки з явно завищеними показниками. Один з лічильників намотав за 21 день спожитих гігакалорій тепла по 6,20 грн./кв.м замість 3,78 грн./кв.м у березні за повний місяць.
З намаганням розібратись в ситуації, мешканці почали «обривати» телефон гарячої лінії ТОВ «Сміла Енергоінвест», вимагаючи пояснень.
Піддала пікантності справі зимова історія з цим самим АСЖБ. Чотири роки поспіль від року заснування ОСББ, мешканці справно сплачували за тепло через єдиний платіж, який проходив через керівництво об’єднання. Але! Станом на 1 лютого керівництво «Довіри» заборгувало за тепло більше 500 000 гривень, внаслідок чого «Сміла Енергоінвест» розпочала укладати прямі договори з мешканцями будинків по вулицях Богдана Хмельницького, 49, Богдана Хмельницького, 51, 40 років Перемоги, 4, 40 років Перемоги, 10, 40 років Перемоги, 6.
Вже тоді потрібно було поставити перше запитання до керівника АСЖБ «Довіра» Наталії Миколаївни Усенко: а де, власне, гроші? Чому люди довіривши свої кошти (і не малі), змушені переходити на особисті договори з теплопостачальником? І коли гроші дійдуть до теплопостачальника?
Отже, зразкове колись смілянське АСЖБ «Довіра» потрапило в другу халепу – мешканці 5 будинків отримали «захмарні платіжки».
Що ж сталося? Давайте розбиратись.

40 лет победы 6ДУМКА ПЕРША: ЛІЧИЛЬНИК ПОКАЖЕ ВСЕ!
Від імені теплопостачальної компанії роз’яснює ситуацію, що склалась Шинкарюк Світлана Віталіївна, керівник відділу збуту та теплової інспекції: «Протягом усього опалювального сезону наше підприємство подає на кожен будинок в Смілі постійний обсяг тепла, що визначається згідно встановлених нормативів. Вхідна температура подачі тепла контролюється фахівцями підприємства та перевіряючими органами.
АСЖБ «Довіра» здійснює облік спожитої теплової енергії за допомогою лічильників, які встановлені на кожному домі. Процедура зняття показників лічильників наступна: інспектор підприємства з дозволу керівника ОСББ і в її присутності потрапляє до лічильника, записує його показники. Дані закріплюються двохстороннім актом. На цьому доступ нашого спеціаліста до приміщення з лічильником закінчується. За даними зафіксованих показників здійснюється обрахунок за тепло мешканцям будинків.
На нашу думку, в «Довірі» виникла ситуація, коли керівник ОСББ за допомогою внутрішньо будинкових комунікацій, до яких тільки вона має доступ, протягом опалювального сезону частково обмежувала подачу тепла на будинок. Це легко можна зробити за допомогою звичайного вентиля. В результаті у жовтні-березні 2012-13 р.р. мешканці отримували менше тепла, сплачували за меншим тарифом, але і в квартирах було набагато прохолодніше, ніж передбачено нормами.
Протягом квітня, з невідомих нам причин, внутрішньобудинкові вентилі були відкриті більше, ніж звичайно (а доступ до них має тільки керівник ОСББ), і як наслідок – мешканці отримали набагато більший обсяг тепла, ніж в минулі місяці. На запитання чому саме керівник АСЖБ Н. М. Усенко без попередження вирішила «виправити» ситуацію, ні мешканці, ані ми поки що відповіді не маємо».

ДУМКА ДРУГА: «МИ НЕ ЗНАЄМО, ЧОМУ ПРО НАС ТАК «ПОТУРБУВАЛИСЬ»!
Відкрита позиція – ознака чесності. ТОВ «Сміла Енергоінвест» відкрито заявило власну позицію і ініціювало тристоронню зустріч: компанія – мешканці – керівник «Довіри».
Шкода, але 16 травня зустріч відбулась лише в двосторонньому форматі, без участі Наталії Миколаївни. Обурені мешканці намагались дослухатись до аргументів компанії. Думки, як звичайно буває, розділились.

Мешканець одного з будинків АСЖБ «Довіра» Микола Дмитрович:
IMG_5022«Наталья Николаевна виновата. А то она бы пришла! Значит, ей выгодна эта ситуация. Не знаю чем, но выгодна. Наверное, это она специально заслонки открыла, чтоб нам побольше платить. А теперь тем, что она на собрание не пришла и не захотела с нами говорить, сама признала, что виновата. А я ей верил! Мы же за нее на выборах голосовали, в депутаты выбрали. Думали, что тогда она о нас позаботится! Вот она и «позаботилась»…

Мешканка одного з будинків АСЖБ «Довіра» Лідія Василівна:
IMG_5021«Вины «Смела Энергоинвеста» в этом никакой нет. Они переводят нам гигакаллории. И считают с помощью счетчика. Все дело в том, что в течение 4 лет ни разу не было такого тарифа как в апреле. Какая тут причина? Сегодня председатель ОСББ должна была быть обязательно. Я не могу сказать причину почему ее нет, но! Была видно у кого-то заинтересованность в том, чтобы люди так возмущались! Возможно, пока мы платили через ОСББ председатель за всем следила, а когда перешли напрямую в «Энергоинвест» – все пустила на самотек. В любом случае, на этом собрании должна была присутствовать Наталья Николаевна».

ІСТОРІЯ З ПРОДОВЖЕННЯМ
Отже віз і нині там. Мешканці винесли справедливий вердикт – запросити до відкритої розмови Н. М. Усенко, аби вислухати її позицію з приводу конфлікту. На вівторок 21 травня запланована чергова зустріч, вже за участю заступника міського голови Юрія Студанса. Можливо він змусить Усенко поставити крапку в цій детективній історії.
Отже, далі буде…

Леся СТЕПАНЕНКО,
спец. кор.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *