Склавши руки ніхто не сидить

До редакції звертаються сміляни, запитуючи, коли буде відновлено постійне вивезення побутових відходів зі сміттєвих майданчиків та чому вулиці міста періодично у темряві. Ситуацію коментує заступник міського голови Юрій Студанс:

– Причина, чому вчасно не вивозиться сміття, – не в бездіяльності влади та відповідальних працівників: робимо все, що від нас залежить. Але є низка питань, які ускладнюють і «затягують» вирішення проблеми. Ситуація на всіх комунальних підприємствах непроста, вони не в змозі власними силами вчасно вивозити побутові відходи – техніка зношена більш ніж на 70 відсотків, постійно ламається, тарифи не покривають витрат на обслуговування. До вивезення сміття залучаємо усі комунальні підприємства та всю ще придатну до експлуатації техніку. Та це ситуацію не вирішує. Потрібно купувати нову техніку та контейнери. Для цього необхідні досить великі кошти. Розуміємо, що не обійтися без інвестицій. Тому розглядаємо усі можливості залучення фінансів у місто. Знайти інвесторів зараз нелегко, бо є неузгоджені моменти у законодавстві та певні ризики. Але відповідна робота проводиться. Що ж стосується проведення тендеру на вивезення сміття та пов’язаних з цим проблем, то процес йде, але не так, як би хотілося. Є організації, які мають необхідні ресурси – фінансові та матеріальні, однак вони не беруться за виконання завдань, які окреслюються перед ними. Тобто, потенційні кандидати є, а фактично – немає.
У складній ситуації і підприємство, що відповідає за роботу світлових мереж. Кошти, передбачені на їх технічне обслуговування, закінчилися ще в червні, але на прохання керівництва міста воно йде нам назустріч і майже півроку за власні кошти обслуговує та проводить поточний ремонт мережі. Окрім цього, для повноцінної роботи не вистачає «вишок», у місті вона одна і періодично зупиняється на ремонт. Поки «вишку» ремонтують, проблеми накопичуються: десь автоматика вигорає, десь датчики виходять з ладу, десь Смілянський МРЕМ відключив світло, щоб полагодити лінії електропостачання, і, звісно, потрібен певний час, щоб все відновити. Цього року з міського бюджету було виділено більше мільйона гривень на технічне обслуговування та обладнання нових світлових точок, які замінюють неефективні старі лампи на енергозберігаючі. Ці заходи допомагають більш раціонально використовувати електроенергію та економити кошти на її оплату. Тож причини є і суб’єктивні, і об’єктивні, однак склавши руки ніхто не сидить. Головне завдання керівництва міста – якнайшвидше знайти кошти, щоб врешті-решт вирішити у Смілі проблеми як з вивезенням сміття, так і з освітленням вулиць.
Сподіваємося на розуміння й підтримку смілян і впевнені, що, незважаючи на скрутне фінансове становище, вихід із ситуації, що склалася, знайдемо.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *