на черкащині Завершується ямковий ремонт на автошляхах державного значення

Минулої п’ятниці у Черкасах в сесійній залі Будинку рад під головуванням очільника області Сергія Тулуба відбулося засідання колегії обласної державної адміністрації. У її роботі взяв участь і міський голова Вадим Решетняк.

Голова ОДА Сергій Тулуб розпочав роботу колегії з оголошення про кадрові зміни. Зокрема, згідно з розпорядженням, було звільнено першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Рябцева, а на його місце призначено Анатолія Івашкевича. Також заступником голови облдержадміністрації було призначено нашого земляка, який працював першим заступником міського голови, Михайла Коваленка. Він буде опікуватися питаннями житлово-комунальної галузі та будівництва Черкащини.
На порядок денний було винесено чотири питання: про стан виконання Програми профілактики злочинності в області, про стан фінансово-бюджетної дисципліни та результати ревізії місцевих бюджетів на території регіону, про стан виплати заборгованої заробітної плати працівникам області та виконання ямкового ремонту на автодорогах Черкащини.
Як зазначив очільник області, у боротьбі зі злочинністю, згідно з оцінкою Уряду за підсумками першого півріччя, Черкаська область лідирує серед інших областей України. В цілому криміногенну ситуацію регіону завдяки спільним зусиллям влади та органів місцевого самоврядування, правоохоронців вдалося стабілізувати, а рівень загальної злочинності є нижчим загальнодержавних показників. Втім, як наголосив Сергій Тулуб, ще є над чим працювати.
– Цього року в області вже скоєно 42 умисних вбивства та стільки ж зареєстровано випадків нанесення тяжких тілесних ушкоджень, – констатував Сергій Борисович.

– Тривожить і стан розкриття фактів крадіжок та шахрайства, від яких найбільше потерпають не надто забезпечені громадяни – пенсіонери, безробітні та школярі. При цьому лише третині осіб пред’явлено звинувачення».
Для покращення ситуації у боротьбі з кримінальними злочинами на Черкащині діє Програма профілактики злочинності в області на 2011-2015 роки. Також Сергій Борисович зазначив, що потрібно звернути особливу увагу на профілактику наркоманії та забезпечення житлом і транспортом працівників міліції, та наголосив, що сьогодні для подальшої боротьби зі злочинністю необхідно об’єднати зусилля правоохоронних органів, керівників районів та міст з громадськими організаціями.

Що стосується фінансово-бюджетної дисципліни, то за результатами проведеної протягом червня-липня ревізії місцевих бюджетів області були виявлені порушення, що є прямими збитками для держави.
З 2011 року держава спрямувала потужний фінансовий ресурс на розвиток сільських громад. Сільські ради отримали таких коштів майже 210 млн.грн. В середньому на один сільський бюджет – це 400 тис. грн. Але значну частину цих коштів використовували неефективно через проблеми, які накопичувалися роками у комунальному господарстві, сферах благоустрою та соціально-культурній.
«З початку року сільськими радами вже розподілено більше 200 млн.грн. додаткового ресурсу, – зазначив Сергій Борисович. – Неприпустимо, що на виплату заробітної плати апарату органу місцевого самоврядування спрямовується більше коштів, ніж на видатки по благоустрою».
Що стосується невиплати заробітної плати, то на Черкащині, як зазначив керівник області, маємо деяку позитивну динаміку – зменшено борг економічно активних підприємств на 13,7 відсотка. Однак нині повністю ліквідовано борги із зарплати лише у Христинівському районі, частково зменшено їх і в Смілі – на 67,3 тис. грн. Як підкреслювалося на засіданні колегії, нині пріоритетним у реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, діяльності Уряду та облдержадміністрації є забезпечення своєчасної гідної зарплати та ліквідації заборгованості з її виплати.
Що стосується ямкового ремонту доріг області, то вже ліквідовано зруйноване покриття на 2117,2 км доріг на площі 254 тис.кв.м. На дорогах державного значення ці роботи на стадії завершення. Відповідно до плану фінансування дорожнього господарства у поточному році Службі автомобільних доріг передбачено 235,3 млн.грн. На розвиток та утримання вулично-дорожньої мережі комунальної власності адміністративно-територіальним одиницям області у цьому році передбачена субвенція з держбюджету 56,2 млн.грн., із них в розпорядження місцевим радам спрямовується 39,3млн.грн.

Людмила СКОРОХОД

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *