Черкащина – серце України

Через  Смілу пролягла поштова естафета «Черкащина – серце України», яку ініціювало Черкаське земляцтво «Шевченків край» у Києві. Вона присвячена 60-річчю утворення Черкаської області, 70-річчю визволення Черкас від фашистських загарбників та 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. 

Організатор і виконавець естафети Олександр Канівець (до речі, теж наш земляк, народився у Монастирищі) цей момент називає історичним, наголошуючи, що такого календарного явища, щоб одночасно збіглося в часі кілька пам’ятних дат, ще не було, і це є найкращою нагодою для того, щоб одноразово і масштабно показати всю велич та єдність Черкащини в цілому та кожного району зокрема. Олександр Канівець об’їжджає усі райони та районні центри області.
– Відчуваю підтримку людей. Героїчна, славетна земля мене веде вперед, – ділиться враженнями Олександр Володимирович.
У Смілі естафета побувала минулими вихідними. Разом із заступником міського голови Олександром Головченком, працівниками культури, представниками громадськості Оле­ксандр Канівець поклав квіти до підніжжя пам’ятника Т.Г. Шевченку. У міському краєзнавчому музеї було розгорнуто унікальну пересувну виставку, де експонувалися посмертна маска Тараса Шевченка та інші унікальні матеріали, зібрані Черкаським зем­ляцтвом. Естафета, зокрема, передбачає філателістичну експозицію. Як зауважив гість із Києва, за узгодженням з «Укр­поштою» виготовлено офі­ційні державні марки з гербами кожного району і районного центру і відповідно спеціальні конверти.
На перспективу буде підготовлена філателістична експозиція до 60-річчя Черкаської області, яка довічно зберігатиметься як культурно-історичне надбання України. Також заплановано змонтувати документальний фільм. Організатори стверджують, що аналогів такого заходу ще не було.
Для проведення естафети створено оргкомітет, який очолює голова ради Черкаського земляцтва, Герой України Петро Шелюк, до складу входять: його перший заступник, член земляцтва у Києві смілянин Борис Пономаренко, від Черкаської обласної ради та обласної державної адміністрації Наталія Джура та Василь Касян, директор Черкаської дирекції «Укрпошта» Василь Марчук. Естафета тривала з 14 грудня по 7 січня.

Наш кор.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *