Турбота про молоде покоління – важлива частина соціальної роботи

Попередження асоціальної поведінки у молодіжному середовищі – одне з основних завдань у співпраці навчальних закладів міста із центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Спеціалісти Центру провели цикл тренінгів на тему: «Профілактика залежностей у молодіжному середовищі» для студентів промислово-економічного коледжу.

Враховуючи те, що залежність від наркотичних речовин серед  підлітків зростає тому, що молодь недостатньо усвідомлює згубність наркоманії, на тренінгу обговорили саме цю залежність. Працюючи у малих групах, студенти визначали причини та наслідки вживання наркотичних речовин з різних позицій, а саме: вплив на людину, сім’ю, оточення. Як виявилося у ході презентації, негативних наслідків, які обмежують можливості або руйнують особистість, удосталь. Оскільки, в основному, саме в цьому віці відбувається активне звикання до наркотиків, увагу зосередили на тому, що ж втрачає людина, коли починає вживати наркотики.

Через виконання практичних  завдань вдалося наочно показати, що все, що оточує людину – дім, сім’я, навчання, робота, друзі, розумові здібності, фізичні здібності, багато цінностей, – поступово знищується і втрачається.

Як правило, тренінг дає можливість ефективно взаємодіяти у групі, вільно висловлювати власні думки і моделювати власну поведінку із набутих знань та умінь. Тому студенти об’єктивно оцінювали інформацію і вчилися приймати правильні рішення. А також одноголосно прийшли до висновку, що наркоманія завдає шкоди близьким, оточуючим та й суспільству в цілому.

На тлі підліткової наркоманії відбувається зростання злочинності, підвищується ризик зараження різними інфекційними хворобами, у тому числі ВІЛ/СНІД. Зазначили, що вживання наркотиків практично несумісне з якісним навчанням, із трудовою діяльністю, призводить до деформації особистості, зниження загального інтелектуального потенціалу, поглиблює демографічну кризу.

Приємно, що молодь знає, що будь-яка залежність є дуже шкідливою для здоров’я. Але чи дає рівень їхніх знань підстави стверджувати про свідоме ставлення до власного здоров’я та вибору способу життя? Напевно, щоб запобігти можливим помилкам, нам, дорослим, необхідно підтримувати ту діяльність чи інтереси, які будуть мати значення і задоволення для підлітка.

 Мар’яна ПИРОГ,

головний спеціаліст ЦСССДМ

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *