«НАТХНЕННЮ» ЖИТИ І ПРОЦВІТАТИ

У ці спекотні і дні кипить невтомна робота і на творчій ниві СмілянщиниЧергове засідання учасників літературно-мистецького клубу «Натхнення» відбулося 20 червня у приміщенні міської бібліотеки імені Олени Журливої.
2001 року смілянський поет Альберт Душин створив цей клуб і протягом дванадцяти років був його незмінним очільником і духовним наставником. Та роки невблаганно змінюють людське життя, забираючи в інший світ талановитих митців. І «Натхнення» залишилося без свого натхненника… Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять поета.
Головував на засіданні літератор Ігор Коваленко, який говорив про великий внесок Альберта Семеновича у розвиток літератури Смілянщини. Учасники засідання одноголосно прийняли рішення, щоб клуб носив ім’я нашого земляка, невтомного діяча в галузі спорту, талановитого митця Альберта Семеновича Душина. Відтепер біля стерна літературного «Натхнення» стане кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії мови і літератури Університету сучасних знань (м. Київ), член Національних спілок журналістів і краєзнавців України, письменниця Любов Миколаївна Дяченко-Лисенко.
Пам’ять – це те, що дозволяє людині залишатися людиною, що рухає вперед цивілізацію. Тому збереження минулого – святий обов’язок кожного, тим більше письменника. Валерій Гогоренко, полковник запасу, завершив роботу над четвертою книгою, присвяченою увічненню подвигу воїнів-афганців. Його тетралогія повністю базується на документальних фактах, спогадах безпосередніх учасників тих, хто виконував наказ, виявив мужність, справжню чоловічу дружбу і взаємну підтримку під палючим сонцем Афганістану. Шлях сучасного літератора – нелегкий і тернистий. Щоб книжка дійшла до читача, потрібен не лише талант і натхнення, а й матеріальна підтримка для митця. Та коли письменник ставить перед собою високі цілі, він обов’язково їх досягне.
З побажанням подальших успіхів та нових творчих звершень до присутніх звернувся очільник літературно-мистецького об’єднання «Тясмин» Володимир Ткаченко. Як член Національної спілки письменників України, він постійно підтримує талановиту молодь Смілянщини, редагує твори письменників-початківців, які потребують поради мудрого майстра слова.
Потужна смілянська когорта літераторів щороку поповнюється молодими талантами. Ольга Гончаренко – представниця наймолодшої групи наших талановитих земляків. Закінчивши в цьому році ЗОШ №1, вона мріє про кар’єру журналіста. Усіх зворушила лірика юної поетеси. Майстри слова дружно підтримали її творчий дебют.
Також у залі пролунали поезії Володимира Савченка. Літератор уміло поєднує нелегку працю на освітянській ниві та творчість, яка дозволяє піднятися над буденністю. Гість із Ротмістрівки Сергій Мошенський розповів про творчі плани і представив свої вірші і пісні, адже він сам кладе на музику власний поетичний доробок. Серед його творів багато на релігійну тематику. Поет Володимир Іванов долучився до презентації власних творчих надбань. Серед літераторів Сміли впевнено творять і поетеси: Надія Матюшенко-Гребенюк і Тетяна Штугар-Благодарна.
Натхнення приходить до людини в різних галузях мистецтва. Тамара Зеленецька презентувала колекцію портретів Тараса Шевченка, увічнених вишиванням на полотні. Вона, як майстер народної вишивки, наполегливо готується до святкування 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря.
Тож «Натхненню» жити і процвітати. Адже талановиті люди примножують не лише славу, а й духовність та красу нашого краю.

Тетяна БЕРЕГОВЕНКО

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *