Море, чайки і перемога

Переможцями і призерами повернулися з Болгарії з міжнародного фестивалю дитячої творчості «Солнце. Радость. Красота» вихованці зразкового дитячого колективу – студії образотворчого мистецтва «Перлина» Будинку дитячої та юнацької творчості.

Найвищу оцінку журі отримали картини Іллі Пупкова (вікова категорія 10-14 років) та Ірини Степової (вікова категорія 15-18 років), третє місце – Анастасії Фомінової (вікова категорія 10-14 років).
Керівник студії «Перлина» Ніна Корсунь, наставник та натхненник юних художників, розповідає, що її вихованці вже третій рік поспіль беруть участь у цьому конкурсі та щоразу перевершують свої досягнення.

– Болгарське місто Несебр, де проходить конкурс, надзвичайне і просто-таки надихає на малювання, – ділиться враженнями Ніна Василівна. – Вражають масштаби конкурсу – 4000 учасників з 9 країн світу. Художників більше 400! Та найголовніше – ми стали переможцями.

Конкурсна тема завжди одна – це болгарське місто Несебр. Діти самі обирають краєвид і протягом тригодинного пленеру відтворюють його. Щоправда, цьогоріч умови конкурсу стали жорсткішими – не дозволялося допрацьовувати роботи в готелі. Тож юні художники терпляче працювали під палючим сонцем, не забуваючи про дотримання законів перспективи, світла та тіні, контра­сту та інші неодмінні правила. Використовували гуаш, яка більш зручна для малювання на пленері. Біля дітей чатувало журі – перевіряло, чи не перехопив пензлика тишком керівник, щоб допомогти своєму вихованцю. На багатьох картинах студійців «Перлини» зображено море і чайки. Ця тема, до якої першою серед вихованців Ніни Корсунь звернулася Марія Соляр, стала особливо улюбленою у дитячому художньому колективі.

картинаЮні художники представили на конкурс і домашні роботи на вільну тему. Вони теж впливали на думку членів журі, адже, створені без обмежень у часі й темі, сповна показали здібності, талант авторів. Конкурсні картини з пейзажами фестивального міста прикрасили виставкову залу Несебра. Із Болгарії юні обдарування привезли дипломи переможців і учасників, пам’ятні подарунки і «море» вражень.

Вихованці зразкової студії образотворчого мистецтва «Перлина» у міжнародному конкурсі «Солнце. Радость. Красота» вперше взяли участь 2011 року й одразу увійшли в десятку кращих, у 2012-му перше місце впевнено посіла робота Марії Соляр. А до цього у 2007 році отримали два других місця на міжнародному конкурсі в Будапешті.

Варто зазначити, що студія «Перлина» БДЮТ створена в 1991 році, вісім років тому отримала звання зразкової. Юні художники, яких нині тут 75, мають змогу повністю розкрити себе за допомогою пензля, фарби, паперу, реалізують творчі задуми, беруть активну участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах.
– Діти не перший рік відві­дують студію, з ними працювати одночасно і цікаво, і важко. Вони дуже обдаровані та працелюбні. Без певного фанатизму неможливо досягти успіху в будь-якій професії, особливо це стосується творчих людей, нас. Я вже називаю це професійними навичками, – з гордістю зауважує Ніна Василівна.

Завдяки «Перлині» багато юних талантів вступає у вищі навчальні заклади, успішно долаючи складні творчі конкурси, вчаться на архітекторів, дизайнерів, пліч-о-пліч йдучи зі своїм творчим хобі по життю.

Таїсія СОБОЛЬ

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *