Введення механізму трансфертного ціноутворення позитивно позначиться на інвестиційній привабливості бізнесу України

З 1 вересня п.р. в Україні запрацював механізм трансфертного ціноутворення. Саме така система діє в більшості розвинутих країн світу і саме вона змушує суб’єктів господарювання працювати чесно та прозоро, а відтак є фактором, який позитивно позначиться на інвестиційній привабливості бізнесу України

Нагадаємо платникам податків, що поняття трансферне ціноутворення введено Законом України від 4 липня 2013р. №408-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення». Згідно з цим Законом Міністерство доходів і зборів України контролюватиме операції, які здійснюються між платниками податків та пов’язаними особами (як резидентами так і нерезидентами) в обсягах, які складають 50 млн. грн. на рік або перевищують цій розмір.

За порушення норм статті 39 ПКУ, яка регулює трансфертне ціноутворення, передбачена відповідальність. Штрафні санкції в період з 1 вересня 2013 року по 1 вересня 2014 року, будуть застосовуватися у розмірі 1 гривня за кожне порушення.

Однак, ця норма не звільняє платників податків від надання звітності про контрольовані операції. У разі ненадання звіту про контрольовані операції платник податків має сплатити штраф у розмірі 5 відсотків загальної суми контрольованих операцій.

Смілянська ОДПІ

ГУ Міндоходів у Черкаській області

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *