Ялинкова алеї в Черкасах присвячена 69-й річниці визволення України від фашистських загарбників

40 сріблястих ялинок висадили сьогодні разом із ветеранами керівники області, міста та громадських організацій біля підніжжя Пагорбу Слави з нагоди 69-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.

«Я часто приходжу сюди, щоб вшанувати своїх побратимів. Саме тут приймають присягу прикордонники й проходить випуск курсантів, тому для мене це  місце є особливим,  розповів ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник параду Перемоги в Москві 1945 року Олег Чернишов. – Сьогодні дуже важливо, щоб молодь не забувала про своє минуле й шанувала пам’ять загиблих на фронтах війни героїв. Про це я завжди кажу своїм учням».

За словами голови Черкаської обласної державної адміністрації Сергія Тулуба, висадження ялинкової алеї – це лише початок реставраційних робіт до 70-ї річниці визволення від нацистських загарбників. Вже наступного року територія від меморіального комплексу до бульвару Шевченка перетвориться на Алею Слави, яка увічнюватиме подвиг наших земляків.

«Проект Алеї наразі опрацьовують обласна та міська громадські організації ветеранів. Це буде Алея Слави черкащан, а не одного міста чи району, тому дуже важливо врахувати думку тих, для кого це робиться», – наголосив Сергій Борисович, спілкуючись із журналістами.

Ялинки привезені зі Звенигородщини. Кожна з них викопувалася з часткою землі, на якій вона виросла,  та транспортувалася протягом лічених годин разом із спеціальною мішковиною з органічних матеріалів. Прокоментував висадку дерев перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Горда.

За його словами, місце, на якому ростимуть ялинки, погоджено з головним архітектором Черкас Василем Дмитренком, а грунт, на який висаджено дерева, підходить для подібних культур.

– Як свідчить практика, на жаль, щороку місцевими жителями у варварський спосіб знищуються десятки молодих дерев. Тож якщо буде забезпечено належну охорону саджанців, особливо в період зимових свят, то коли ялинки піднімуться, черкащани зможуть помилуватися чудовою хвойною алеєю, – зазначив Василь Іванович

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *