Погляд через 80 років

Круглий стіл на тему «Голодомор в Україні: уроки минулого» відбувся у центральній бібліотеці для дорослих за участю представників політичних партій, міської влади, депутатського корпусу, осередку дослідників голодомору, міського краєзнавчого музею, централізованої бібліотечної системи та вчителів історії. Побажали виступити усі присутні. Таким чином тема зустрічі була висвітлена досить широко і з різних аспектів – від означення статистики, хронології та значущості подій до власної дотичності до них кожного з присутніх через спогади їх рідних, близьких та знайомих.
Наголошувалося, що Черкащина входить у п’ятірку областей, де найкраще проведена робота з увічнення пам’яті жертв Голодомору. Йшлося про відповідний напрямок роботи з дітьми у навчальних закладах міста. Зокрема, про те, що скорботній даті щороку присвячуються тематичні науково-практичні конференції та чимало інших заходів. Також акцентувалася увага на тому, що, говорячи про Голодомор 1932-33 років, варто зосереджуватися не лише на вражаючих цифрах людських жертв, історичних фактах, а й говорити про людяність, духовність, яка була притаманна тим, хто страждав від голоду. Учасники зустрічі наводили приклади, переказували спогади очевидців, факти дослідження.
Зустріч засвідчила, що погляд наших сучасників на Голодомор через 80 років ще більш болючий і пекучий, бо відкриваються нові факти, архіви, створюються фільми і видаються книги, від яких плаче серце і не згасає пам’ять. На зустрічі була представлена також виставка тематичної літератури.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *