Полегшити життя літніх людей – під силу кожному з нас

Олександр Борисович Котькало – людина, чиє життя і доля нерозривно пов’язані з нашим містом. Багато років віддав він служінню на теренах Сміли, де 1994 року став першим міським головою, обраним громадою (а на посаді очільника міста перебував з 1990 до 1998 року). Із вдячністю і повагою згадують про нього сміляни – від сивочолих ветеранів до молоді, бо вся його багаторічна праця була спрямована служінню своїм землякам. До речі, і наша газета була створена саме завдяки зусиллям О.Б. Котькала. Нині Олександр Борисович очолює Раду ВГО «Асоціація ветеранів державної податкової служби України», де докладає максимум зусиль, щоб ніхто не залишався байдужим до людей, які присвятили життя службі на фінансовій та податковій ниві, щоб про них турбувалися керівники підрозділів податкової служби на всіх рівнях, а досвід ветеранів передавався наступникам. Подаємо скорочений виклад інтерв’ю О.Б. Котькала, яке було нещодавно опубліковано в «Віснику податкової служби України».

– Олександре Борисовичу, близько двох років тому Вас обрали головою Ради Асоціації ветеранів державної податкової служби України, яку створили задля соціального захисту ветеранів, їхніх інтересів. Чи вдалося протягом цього часу зміцнити статус організації?
– Особисто я дуже вдячний долі, що привела мене до Асоціації ветеранів податкової служби, всім, хто довірив мені виконувати почесну місію – відстоювати законні права пенсіонерів і ветеранів Міністерства доходів і зборів України. Ми вже чимало зробили і робимо все для того, щоб ветерани почувалися захищеними і в правовому аспекті, і в побуті. Коли йдеться про соціальний захист літніх людей, ми звикли апелювати до держави. І це закономірно, адже ставлення до дітей та людей похилого віку є мірилом її демократичності і ніби в дзеркалі відтворює всі суспільні проблеми. Втім полегшити життя літніх людей, додати йому барв – під силу кожному з нас. Це підтверджують і діяльність Асоціації, і досвід її відносин з Міністерством доходів і зборів у цілому, і офіційні документи, що з’явилися протягом двох останніх років з призначенням на посаду Голови ДПС України, а нині Міністра доходів і зборів України Олександра Клименка. Адже наша організація живе й розвивається і завдяки підтримці керівництва Міністерства.
Уже відзначення першого ювілею – п’ятиріччя Асоціації, що відбулося 22 листопада 2011 року, дає уявлення про ставлення у відомстві до старших колег. Це у буквальному розумінні було міжнародне свято, на яке запросили не лише представників Спілки ветеранів митної служби України, а й ветеранів-податківців з інших держав – Російської Федерації, Республіки Казахстан, Латвійської та Азербайджанської республік. Згодом, 12 січня 2012 року, було підписано дуже важливу для ветеранів угоду про співпрацю та взаємодію між ДПС України та Всеукраїнською громадською організацією ветеранів, яка лише засвідчила високий авторитет Асоціації і в центрі, і в регіонах. А наказ ДПС України від 22 жовтня 2012 року №929 «Про вшанування пенсіонерів і ветеранів органів державної податкової служби» підніс рівень поваги до Асоціації на вершину наших сподівань, започаткувавши чудову традицію – щороку 30 жовтня вшановувати пенсіонерів і ветеранів податкової служби.
В усьому світі кращі напрацювання і професіоналізм старшого покоління затребувані наступниками.
До речі, спілкування з молоддю, дітьми – справжня віддушина для наших ветеранів. Здавалося б, літні люди самі потребують допомоги, співчуття, а вони охоче опікуються іншими й дарують свою турботу: їздять до сиротинців та шкіл-інтернатів, збирають для них найнеобхідніше. А дітвора, яка не знає батьківської любові, дуже швидко і щиро прив’язується до людей, котрі про них турбуються. Ветерани часто відвідують дітлахів, на свята приносять подарунки, організовують благодійні акції. Приміром, ветерани ДПС Донецька, Макіївки, Краматорська, Єнакієвого, Слов’янська зібрали речі для дитячих будинків і малозабезпечених верств населення, а також книги, які передали до бібліотек, шкіл та шкіл-інтернатів.
Останнім часом дедалі більше ветеранів долучаються до волонтерського руху, зокрема беруть участь у роз’яснювальних заходах під час кампанії декларування. Найактивніше співпрацюють керівництво ДПС у м. Києві (голова Ірина Носачова) та члени столичного осередку Асоціації ветеранів ДПС (голова Марія Люта), які вивчають та узагальнюють ефективність роботи центрів обслуговування платників податків щодо сервісного обслуговування в районних ДПІ м. Києва, збирають відгуки платників податків. Напрацьовані пропозиції включили до Програми лібералізації державної податкової політики на 2013 – 2014 роки.
Ветерани охоче обговорюють з молоддю питання щодо нововведень в оподаткуванні, психологічних аспектів відносин податківців і платників податків під час виховних годин, лекцій і семінарських занять, на засіданнях кафедр у вищих навчальних закладах.
– Що робите для того, аби полегшити життя, скрасити побут ветеранів, особли­во самотніх?
– Власне Асоціацію та осередки в кожній області започаткували для того, щоб наші літні колеги не почувалися одинокими і в скрутну хвилину могли звернутися по допомогу. Зауважу, що станом на 1 січня 2013 р. по Україні налічується 384 самотніх ветеранів податкової служби, які не мають близьких родичів. Їхній добробут багато в чому залежить від чуйного ставлення колег-земляків. Звісно, чимало проблем, які виникають у цих людей, можна вирішити спільно з головами ДПС в областях, начальниками інспекцій усіх рівнів та з профспілковою організацією Міністерства. Багато наших ветеранів потребує сьогодні матеріальної допомоги. Наведу лише кілька цифр із звіту та рішення Ради. У 2011 році 793 членам Асоціації надано матеріальну допомогу на суму 329 тис. грн. Минулого року 958 її членів отримали 468,3 тис. грн. допомоги. На 119 тис. грн. збільшилася виплата матеріальної допомоги ветеранам у Дніпропетровській області, на 14,7 тис. грн. – у Львівській, на 12,2 тис. грн. – у Полтавській, на 16,6 тис. грн. – у Чернігівській областях.
Питання номер один – медичне обслуговування ветеранів. І самотужки вирішити його нам би було вкрай складно. Тому Асоціація уклала План спільних дій з Центральною радою Всеукраїнської профспілки працівників державних органів доходів і зборів, очолюваною Олександром Кислицею. Завдяки такій співпраці минулого року нам вдалося оздоровити 265 пенсіонерів із 14 регіонів України в санаторії «Дніпро». Десяти ветеранам Центральна рада профспілки виділила невідкладну матеріальну допомогу на лікування на суму 112 тис. грн.
Рік у рік наша організація збільшується. Це означає, що нам довіряють, на нас сподіваються, про що свідчать і підсумки діяльності Асоціації за 2012 рік, які ми підбили на засіданні Ради 5 березня поточного року. На особливу подяку щодо правового захисту інтересів наших пенсіонерів у пенсійних та інших справах заслуговують голова комісії з пенсійних питань Віктор Бордовський та його заступник Андрій Нізельський. За 2012 рік пенсіонерами областей до судів першої і другої інстанцій направлено понад 100 адміністративних позовів з питань пенсійного забезпечення. Більшість було розглянуто судами на користь ветеранів. Ухвалою Окружного суду м. Києва задоволено позов ВГО «Асоціація ветеранів ДПС України» до Пенсійного фонду України щодо включення до довідки з пенсій матеріальної допомоги. Позитивне вирішення цього питання дасть змогу додатково нараховувати до виплачуваної пенсії ще певну суму коштів. Взагалі Асоціацією за два роки зроблено багато добрих справ, їх перелік може зайняти не одну сторінку журналу. Безперечно, в роботі Асоціації, на жаль, ще є недоліки та невирішені питання як в центрі, так і в регіонах. Утім ми знаємо їх причини, а головне – що робити для того, аби негараздів уникнути. Про це йшла серйозна розмова на черговому засіданні Ради Асоціації. Разом з колегами та однодумцями, керівництвом Міністерства ми плануємо вдосконалювати нашу роботу. Важливо, щоб ніхто не залишався байдужим до нашої справи і до людей, які по 30 – 40 років життя присвятили службі на фінансовій та податковій ниві. Вони заслуговують на турботу й увагу молодих податківців, керівників підрозділів податкової служби на усіх рівнях. До того ж ветеранам є чим поділитися. Їхній інтелект, компетентність і досвід, а головне – щире прагнення передати його наступникам дають підстави стверджувати: наша організація живе і надалі житиме творчо та змістовно.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *