Важливий напрямок соціального захисту

Протягом І півріччя до управління праці та соціального захисту населення звернулося за призначенням різних видів державних соціальних допомог та компенсаційних виплат 2874 особи, призначено допомог 2936 особам (з них 135 особам, що звернулись у грудні 2012 року), відмовлено 73 особам. Виплачено з різних видів соціальних допомог (а їх 12) 29325,6 тис. грн. Основна частка фінансування направлена на виплати при народженні дитини – 10876,2 тис. грн., по догляду за дитиною до 3-х років – 5268,8 тис. грн., інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам – 4239,8 тис. грн., одиноким матерям – 2634,6 тис. грн. та ін.

При цьому середньомісячний розмір виплачуваних у І півріччі 2013 року державних соціальних допомог збільшився порівняно з відповідним періодом минулого року на 16 відсотків.
Виплачено державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» 397,2 тис. грн. (в т.ч. дітям – 296 тис. грн., батькам – 101,2 тис. грн.).

На 1липня на обліку перебуває 2 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 15 дітей, та 4 прийомні сім’ї, в яких виховується 7 дітей.

За І півріччя за субсидією для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (ЖКП) звернулося 1290 осіб, призначено субсидію 1219 сім’ям. За рішенням комісії при виконкомі міської ради призначено субсидію 124 особам, що складає 10,2% від загальної кількості призначених справ, 20 особам в субсидії відмовлено за рішенням комісії. На оплату субсидій було направлено 2192,1 тис. грн. (у т. ч. на ЖКП – 2132,2 тис. грн., на тверде паливо та скраплений газ – 59,9 тис. грн.)

Для призначення субсидій та державних допомог прийом громадян проводиться через громадську приймальню за єдиною заявою на підставі одного пакета документів. Максимально забезпечено збір документів для надання субсидій без залучення заявників, для чого налагоджено електронний обмін інформацією з організаціями – надавачами ЖКП з метою остаточного перерахунку наданих коштів по субсидіях за фактичними показниками споживання (використання) цих послуг, що усунуло необхідність надання особисто громадянами розрахункових книжок та квитанцій по оплаті ЖКП.
Інший важливий напрямок соціального захисту – це обслуговування категорійних верств: інвалідів, ветеранів війни та праці. На 1 липня загальна кількість інвалідів по місту становить 4908 осіб, із них: І групи – 611, ІІ – 1817, ІІІ – 2164 особи; інвалідів з дитинства до 18 років – 316 осіб.

На обліку в управлінні праці перебувало 2790 ветеранів війни, із них: учасників бойових дій – 519, учасників війни – 1263; жертв нацистських переслідувань – 101, із них: колишні в’язні – 99 осіб; неповнолітні в’язні – 2 особи. Кількість сімей загиблих або померлих ветеранів війни в місті – 542, дітей війни – 6229 осіб.

Дана категорія населення у першу чергу забезпечується санаторно-курортним лікуванням, засобами реабілітації, наданням пільг та компенсацій та по можливості грошовою і натуральною допомогою за рахунок коштів місцевого бюджету.

2013 році отримали санаторно-курортне лікування 59 осіб, із них 3 – за путівками, закупленими за рахунок субвенції (13608 грн.).

У місті проживають 198 інвалідів-візочників, які забезпечені візками. На виконання ініціатив Президента України в частині забезпечення інвалідів засобами реабілітації, 10 інвалідів забезпечено інвалідними візками, 11 знаходяться на стадії виготовлення. На 1 липня 105 осіб забезпечено індивідуальними засобами реабілітації та 22 – технічними засобами реабілітації тощо.
На черзі для отримання спецавтотранспорту по місту перебувало 148 осіб.

У 2013 році 87 особам виплачена компенсація на транспортні витрати на загальну суму 8464 грн., 67 особам – компенсація на бензин на суму 4757 грн.

У 2013 році 118 інвалідам та малозабезпеченим виплачена одноразова матеріальна допомога на суму ­59874 грн., із них: із держбюджету – 12 особам на суму 5364 грн.; із місцевого бюджету – 106 особам на суму 54510 грн.

У 2013 році рішеннями виконкому 23 малозабезпеченим жителям міста виділені дрова на опалення осель, 186 ветеранам війни видані талони на пільговий проїзд по території України та країн СНД.
На 1 липня ц.р. в місті налічувалось 817 постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, із них: інвалідів внаслідок аварії на ЧАЕС (1 категорія) – 150 осіб, учасників ліквідації наслідків аварії у 1986–1987 роках (2 категорія) – 227, ліквідаторів 3-ї категорії – 73, евакуйованих із зони відчуження (категорія 2Б) – 80, громадян, які прибули з забруднених територій (категорія 3Б) – 112, дружина/чоловік померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 41 особа та дітей – 134.

Згідно з бюджетними призначеннями в І півріччі проводилось фінансування:
по програмі «Доплата за роботу на радіоактивно забруднених територіях, виплати підвищених стипендій та надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС» профінансовано 65473 грн., по програмі «Компенсація сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС» – 16962 грн.;
по програмі «Щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» профінансовано 552237 грн.;
по програмі «Компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю, та допомоги на оздоровлення, у випадку звільнення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» профінансовано 46571 грн.;
по програмі «Оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (витрати на організацію перевезення груп дітей) – 3617 грн.

Безплатним перевезенням на місцевому автотранспорті постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи користуються 377 інвалідів та ліквідаторів 2-ї категорії.

Відповідно до п. 11 ч. 1 статті 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи», надано пільги на жкп зі зниженням 50% їх вартості на суму 230,8 тис. грн. та інші пільги (разовий проїзд) – 2,8 тис. грн.

З нагоди 27-х роковин Чорнобильської катастрофи міськви­конкомом була розроблена і виконана низка заходів: надано за рахунок місцевого бюджету разову матеріальну грошову допомогу сім’ям, які втратили годувальника, чорнобильцям – інвалідам та іншим громадянам, які мають відношення до участі в ліквідації аварії на ЧАЕС – 196 особам на суму 23200 грн.
Значна робота по наданню соціальних послуг проводиться територіальним центром, при якому продовжують свою діяльність відділення соціальної допомоги вдома та соціально-побутової адаптації з наданням соціально-медичних послуг, при якому працює інструктор з трудової адаптації, організована робота бібліотеки, функціонує перукарня на 1 робоче місце та пункт прокату немоторизованих засобів пересування.

На обліку у терцентрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) станом на 1 липня перебуває 1403 особи одиноких та одинокопроживаючих громадян. За І півріччя обстежено матеріально-побутові умови 113 громадян похилого віку та інвалідів. 25 осіб, які потребували стороннього догляду, були додатково взяті на обслуговування вдома. В даний час на обслуговуванні у відділенні перебуває 264 чол. За І півріччя терцентром влаштовано у будинки-інтернати 8 осіб, які потребували постійного стороннього догляду.

При територіальному центрі функціонує відділення соціально-побутової адаптації з наданням соціально-медичних послуг. За звітний період відділенням надано послуги 1139 особам. Організовано і проведено 5 масових заходів та концертів. При відділенні здійснює прийом лікар-терапевт, медсестра, масажист, працює кабінет ЛФК, оснащений тренажерами.

Важливим напрямком роботи є також реалізація державної політики у сфері праці та охорони праці. У Смілянському центрі зайнятості систематично проводяться семінари з техніки «Пошук роботи». Протягом 6 місяців проведено 143 заходи, в яких взяли участь 2891 житель міста та району.

З числа зареєстрованих в центрі зайнятості – 761 особа потребує соціального захисту і не здатні на рівні конкурувати на ринку праці. З них працевлаштовані 265 осіб. Також на обліку перебуває 46 осіб з обмеженими фізичними можливостями, з них працевлаштовано 12 осіб, 1 інвалід брав участь у громадських роботах, 6 проходили профнавчання за направленням служби зайнятості.
Протягом 5 місяців було створено 516 нових робочих місць, що становить 38,2% від запланованого ( 1350 робочих місць).

Для зменшення загострення соціального напруження та поліпшення матеріального становища безробітних, центром зайнятості організовані громадські роботи як захід тимчасової зайнятості населення.
До громадських робіт програмою зайнятості планується залучити у цьому році 700 безробітних, протягом січня-червня направлено на громадські роботи 433 безробітних.
У цьому році програмою зайнятості передбачається направити на навчання 301 безробітного, за півріччя направлено 254 безробітних з міста та району.

Щокварталу проводилися засідання міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення міста, де були розглянуті питання: щодо стану промислової безпеки та охорони праці в місті та виконання заходів щодо профілактики виробничого травматизму; про стан виконання комплексних заходів щодо профілактики та зниження рівня травматизму при використанні газу в побуті; про безпеку дорожнього руху під час нерегулярних перевезень та при перевезенні організованих груп дітей у період літніх канікул, туристичних та екскурсійних подорожей; про стан розподільчих мереж газопроводів та використання балонів ЗВГ у місцях масового скупчення людей.

Протягом року проведено 4 засідання комісії з питань контролю за виплатою та погашенням заборгованості із заробітної плати, забезпечення своєчасної сплати страхових внесків до Пенсійного фонду та надходжень до бюджетів усіх рівнів. Як результат, відсутня заборгованість із заробітної плати на економічно активних підприємствах.

Комісією сприяння легалізації ринку праці в місті було проведено 42 оперативні перевірки суб’єктів підприємництва щодо наявності трудових угод з найманими працівниками. Виявлено 17 порушень трудового законодавства, легалізовано 13 осіб.

Протягом І півріччя проведено 66 перевірок колективних договорів, з яких 12 було повернуто на доопрацювання. Проведено 18 перевірок підприємств та організацій щодо дотримання законодавства з охорони праці, виявлено 112 порушень законодавчих та нормативних актів, видано 18 приписів щодо усунення виявлених порушень.

Надано консультацій з питань праці та охорони праці, атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці – 87, з них юридичним особам – 24, фізичним – 63.

Постійно проводиться аналіз умов праці працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці, щодо їх пільгового забезпечення згідно з нормативними актами для недопущення порушення прав громадян на отримання пільгової пенсії за шкідливі умови праці відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» (списки №1 та №2).

Протягом року перевірено 13 підприємств щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Микола ПРОКОФ’ЄВ,

заступник начальника управління праці

і соціального захисту населення – 

начальник відділу з питань праці 

та охорони праці

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *