Потрібно раз і назавжди вирішити проблему зі сміттям

Останнім часом ситуація з вивезенням сміття у нашому місті значно погіршилася. Сміттєві баки часто стоять переповнені. Ось що пише в листі до редакції Анатолій Водяних: «… Мешканці платять гроші, щоб побутове сміття вивозили від місця проживання. Так раніше й було, але віднедавна це перестали робити. Сміття тижнями лежить у дворах, там уже формується своя субкультура – безхатченки, зграї собак, котів, щурів… Саме така ситуація склалася у дворі житлового будинку по вулиці Ржевській, 2…»

З цією ж проблемою зіткнулися й мешканці будинку №46 по вулиці Косіора, які зателефонували в редакцію, бідкаючись, що більше тижня не вивозиться сміття з їхнього двору.

Ситуацію коментує заступник міського голови Юрій Студанс:
– Чистота в місті – серед пріоритетних завдань, які ставить перед комунальниками міський голова, це показник роботи всього житлово-комунального господарства. Звичайно, і від культури мешканців міста теж багато залежить.
Причина ж тієї непростої ситуації, що склалася з вивезенням сміття, в тому, що комунальне підприємство «Комунальник», яке повинно це робити, перебуває в процесі санації (відновлення платоспроможності). Воно дісталося нинішній владі з мільйонними боргами і погасити їх не було можливості. Практично вся їхня техніка – чотири сміттєвози і самоскид – зношена більш як на 70 відсотків. Лише завдяки зусиллям колективу вони виїздять, щоб виконувати свої обов’язки. І щодня ламаються, а ремонтувати їх практично недоцільно. От, наприклад, сьогодні (10 червня) виїхав один сміттєвоз, тому сміття й накопичується. Раз на тиждень-два ми мобілізуємо всі сили, щоб навести порядок у місті.

Тож перше завдання – оновлення технічного парку. Але підприємство, яке знаходиться в процесі санації, не може самотужки вилізти з боргової ями.

Зараз йде підготовка до проведення конкурсу з вивезення побутових відходів.Міський голова ставить завдання перед переможцем конкурсу – якісно і своєчасно надавати послуги, мати сучасну техніку, встановити у місті контейнери європейського зразка для збирання сміття, відповідати за чистоту кожного сміттєвого майданчика – тобто, утримувати місто на високому санітарному рівні. На жаль, до цього конкурсу наші комунальні підприємства не готові. У міської влади немає майна, щоб дати цьому підприємству. А коли немає техніки, немає майна – воно не може брати участь у конкурсі.

Уже розпочато процедуру з проведення конкурсу, але згідно з законодавством вона займе певний час. Сьогодні розроблено положення, його повинна затвердити сесія, потім – конкурс, оприлюднення, визначення переможця і, думаю, до кінця серпня буде укладено договір. Потрібно раз і назавжди вирішити проблему вивезення сміття.

Редакція триматиме цю тему на контролі й інформуватиме про проведену міською владою роботу в цьому напрямку.

Людмила СКОРОХОД

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *